Pogoda w Lubiążu

BIPJestem bezpieczny w domu, szkole i na drodze PDF Drukuj Email
Z życia szkoły
Środa, 28 Marzec 2012 12:38

Dnia 15 i 16 marca 2012 r. we Wrocławiu odbył się etap rejonowy konkursu "Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze" organizowany przez wrocławskie Kuratorium Oświaty. Szkołę podstawową reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Ilona Połetek (VI), Magdalena Wasilewska(V) i Karolina Kaczmarek (IVa). Na początku każdy z uczestników pisał test z wiedzy o bezpieczeństwie. Następnie, już drużynowo, dziewczęta brały udział w sprawdzianie umiejętności praktycznych na przygotowanych  czterech stacjach: ruch drogowy, prewencja, pierwsza pomoc, zapobieganie pożarom. Nasza drużyna walczyła dzielnie i zajęła zaszczytne II  miejsce.

16 marca odbyły się potyczki gimnazjalistów.  Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Bernadetta Polańska (IIB), Karolina Krupnicka (IIA) oraz Jakub Kusz (IIA). Konkurs w kategorii gimnazjów przebiegał według tych samych zasad, co dniu poprzednim- szkół podstawowych. Na początku gimnazjalistów zaproszono do napisania testu wiedzy. Następnie wykonywali oni różne czynności ratownicze na czterech zaimprowizowanych stacjach. Nasi gimnazjaliści radzili sobie znakomicie. Jednak w łącznej punktacji okazało się, że byli od nich lepsi. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli V miejsce. Od pierwszego dzieliły ich niecałe 4 punkty.  Gratulujemy!

 

 

 

Godło

ZSP Lubiąż

Obraz 136.jpg

Zegar

Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej

Szkoła w ruchu