Pogoda w Lubiążu

BIPKonkurs Recytatorski Pegazik PDF Drukuj Email
Z życia szkoły
Sobota, 17 Luty 2018 11:27

15 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. W eliminacjach gminnych, które odbyły się w Domu Kultury w Wołowie,  ZSP w Lubiążu reprezentowało ośmiu uczniów szkoły podstawowej i dwoje uczniów gimnazjum. Rywalizowali z ok. czterdziestoma rówieśnikami ze szkół w naszej gminie. Poziom recytacji był, jak orzekła komisja, wysoki, więc tym większe gratulacje należą się naszym laureatom.

W kategorii klas IV-VI  II miejsce zajęła uczennica kl. V Anna Szumniak

Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IV Zuzanna Raszkiewicz

W kategorii klas VII i gimnazjum wyróżniono występ Igora Prymasa z kl. II

Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę należą się podziękowania, bo to prawdziwi miłośnicy poezji, którzy propagują kulturę słowa wśród dzieci i młodzieży i promują naszą szkołę w środowisku.

 

 
Finał konkursu "Cyberbezpieczni" PDF Drukuj Email
Z życia szkoły
Sobota, 16 Grudzień 2017 11:22

Na 1500 uczniów z 66 dolnośląskich szkół do finału konkursu dostały się dwie uczennice z naszej szkoły: Natalia Śmigielska i Wiktoria Nowak. Finał Konkursu Cyberbezpieczni odbył się 07.12.2017 roku w dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.
Oprócz pisania testu uczestniczyliśmy również w wykładzie pt: Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, który miał na celu uświadomić uczniom zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych osobowych, portalach społecznościowych.
Konkurs „Cyberbezpieczni” dedykowany jest uczniom klas VI-VIII. Jego organizatorem był Warszawski Instytut Bankowości oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerem, odpowiedzialnym za przebieg konkursu, był Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem konkursu jest promocja postaw cyberbezpiecznych oraz motywowanie i zainteresowanie uczniów samodzielnym poszerzaniem wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Zakres tematyczny obejmował m. in. zagadnienia dotyczące szkodliwego oprogramowania, bezpieczeństwa systemów operacyjnych, bezpieczeństwa na portalach społecznościowych, prywatności w sieci, spamu, bezpieczeństwa aplikacji mobilnych, kopii zapasowych danych i bezpieczeństwa danych osobowych.

 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 174

Godło

ZSP Lubiąż

Obraz 126.jpg

Zegar

Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej

Szkoła w ruchu