Magda Kusz - lubiąska rewelacja Drukuj
Niedziela, 20 Wrzesień 2015 00:00

W sobotę, 5 września 2015 w Jabloncu (Czechy) odbyło się międzynarodowe spotkanie drużyn: młodzików Dolnego Śląska, Okręgu Libereckiego (Czechy) Okręgu Usteckiego (Usti nad Łabą, Czechy) i Saksonii (Niemcy). Reprezentacja Dolnego Śląska młodzików zwyciężyła w tej rywalizacji. W międzynarodowych zawodach Dolny Śląsk reprezentowała Magdalena Kusz i zajęła III miejsce w biegu na 1000 m. Natomiast w ostatni piątek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików (województwa dolnośląskie i lubuskie) Magda zwyciężyła ze świetnym rezultatem 3 min. 05, 82 s. Okazało się, że bardzo dobrze posłużył jej obóz kadry Dolnego Śląska w Puszczykowie pod Poznaniem i nastąpił wystrzał formy na najważniejsze zawody. Za tydzień jedne z nich: Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu.

Magda do niedawna uczennica Publicznego Gimnazjum w Lubiążu jest uczestniczką programu "Biegaj - Zapobiegaj" realizowanego przez p. G. Kucharczyka

 

Wyniki biegu z Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego we Wrocławiu 1000 metrów młodziczek 
Bieg1/2
1 KUSZ Magdalena- MLKS Sokół Lubin DS                         3:05.81 PB
2 RYNG Wiktoria- WKS Oleśniczanka Oleśnica DS                 3:08.74 SB
3 PAWLUS Klaudia - LLKS Osowa Sień LB                            3:09.40
4 SUŚNIŁO Natalia - AZS-AWF Gorzów LB                           3:09.45 PB
5 SATURSKA Maja - AZS-AWF Gorzów LB                          3:15.31 PB
6 PIERZGA Aleksandra - WKS Oleśniczanka Oleśnica DS      3:18.86
7 KÖNIGSMAN Karolina - MKS Piast Lwówek Śląski DS      3:22.00
8 RADECKA Ilona - MKST Astra Nowa Sól LB                      3:24.11 PB

9 GILETA Dominika - SL GKS Olsza Olszyna DS                   3:25.64 SB
10 ĆWIR Miriam - SS MKS Parasol Wrocław DS                    3:27.83
11 WRÓBLEWSKA Anna - MLKS Sokół Lubin DS                3:32.66
12 PAWLUK Julia - SS MKS Parasol Wrocław DS                  3:34.23

Bieg 2/2
1 CIEŚLAK Martyna - MLKS Agros Żary LB                          3:28.04 PB
 2 PISKOREK Aleksandra - MKS MOS Wrocław DS              3:31.02 PB
3 ZINCZENKO Zuzanna - SS MKS Parasol Wrocław DS       3:34.88
4 POGODA Paulina - MKST Astra Nowa Sól LB                    3:37.90
5 LICZBIŃSKA Natalia - LLKS Gubin LB                              3:42.30 PB
6 PRZYBYLSKA Julia - GSZS Nowogrodziec DS                  3:47.82
7 KATA Natalia - GSZS Nowogrodziec DS                             3:51.10
8 ZAKRZEWSKA Natalia - MKS Bolesłavia Bolesławiec DS  4:03.73
9 ĆWIEK Dominika - WKS Oleśniczanka Oleśnica DS          4:11.98

1000m kobiet (młodziczek) na meczu międzynarodowym w Jabloncu (Czechy)

 

 

Bělinová Natálie

 

Liberecký kraj

 

3:04.25

 

 

Górowska Patrycja

 

Dolní Slezsko

 

3:06.88

 

 

Kusz Magdalena

 

Dolní Slezsko

 

3:10.41

 

 

Hlaváčová Tereza

 

Liberecký kraj

 

3:16.68

 

 

Pavelková Hana

 

Ústecký kraj

 

3:22.31

 

 

Trilčová Lucie

 

Ústecký kraj

 

3:25.58

 

 

Rebentrost Vivian

 

Sasko 

 

3:28.07

 

 

Kinne Emma

 

Sasko

 

3:30.29



Na zdjęciu Magda Kusz z nr 853.